producent worków foliowych

Torebki foliowe w branży spożywczej

Branża spożywcza nie jest w stanie obejść się bez opakowań foliowych. Jednym z popularnych rozwiązań są torebki doypack i worki foliowe. Takie opakowania odgrywają istotną rolę w ochronie i prezentacji produktów. W związku z tym producent worków foliowych ma pośredni wpływ na atrakcyjność produktów spożywczych. Oczywiście w spożywce wykorzystuje się także wiele innych opakowań, jednak foliowe torebki są najbardziej uniwersalne. Wywołują także sporo kontrowersji natury ekologicznej. Dlatego producenci nieustannie szukają nowych sposobów zastąpienia plastiku innymi materiałami. Obecnie na popularności zyskują torebki doypack bio.

Znaczenie opakowań foliowych

Główną funkcją każdego opakowania jest ochrona produktu. Nabiera ona szczególnego znaczenia w branży spożywczej. Worki foliowe zapewniają bowiem ochronę przed zanieczyszczeniami i wilgocią, Mogą też chronić przed światłem, jeśli zachodzi taka potrzeba. Wszystko po to, aby zachować odpowiednią jakość i świeżość produktów spożywczych.

Tworzywa sztuczne zyskały tak dużą popularność, ponieważ są praktyczne. Nikt dziś nie wyobraża sobie, aby kupować wszystko w papierowych i szklanych opakowaniach. Torebki typu doypack są lekkie i łatwe w użyciu. Mogą także zostać łatwo dopasowane do konkretnych wymagań produktu, co w przypadku innych materiałów bywa problemowe bądź kosztowne.

Każdy producent opakowań foliowych oferuje możliwość zaprojektowania nadruku. Dlatego opakowania foliowe oferują szerokie możliwości brandingowe. Nie stanowi problemu umieszczenie na torebce loga producenta bądź istotnych informacji o zawartości opakowania.

Dobry producent worków foliowych – jak wybrać?

Ważne jest, aby producent worków foliowych dostarczał opakowania wysokiej jakości. Muszą być zgodne z obowiązującymi normami. To szczególnie istotny aspekt z powodu kontaktu z żywnością. Worki do pasteryzacji na przykład nie mogą wydzielać szkodliwych związków z powodu podwyższonej temperatury.

Standardowa oferta producenta czasami nie wystarczy. Dlatego istotne jest, aby producent mógł dopasować opakowania do wymagań klienta. Zarówno pod względem rozmiaru, jak i właściwości materiałowych. Tylko rozbudowany park maszynowy i duże możliwości produkcyjne pozwalają na elastyczność względem odbiorców.

Aspekty ekologiczne stają się coraz istotniejsze w podejmowaniu decyzji biznesowych. Dlatego producent opakowań foliowych powinien robić wiele, aby zaoferować ekologiczne alternatywy tworzyw sztucznych. Mogą to być opakowania biodegradowalne bądź produkowane z folii pozyskanej z recyklingu. W dobrym tonie jest taśma papierowa do pakowania wyprodukowanych opakowań.