wypełniacze do paczek

Zakupy internetowe

Ostatnimi czasy najczęstszą formą robienia zakupów stały się zakupy internetowe. Miało to miejsce już przed pandemią. Jednak sytuacja z zamknięciem wszelkich centrów handlowych i sklepów znacznie pogłębiła to zjawisko. Nie mając innego wyjścia, ludzie byli zmuszeni zamawiać różne produkty online. Nawet ci, którzy do takiej formy nie byli przekonani, szybko zmienili zdanie. Okazało się to być bardzo wygodnym rozwiązaniem. Mimo, że sytuacja z pandemią uspokoiła się, a sklepy zostały otwarte, ludzie wciąż chętnie robią zakupy internetowo. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że każda przesyłka, to nie tylko towar, ale też wypełniacz do paczek. Może on przyjmować różne formy, jak na przykład mata powietrzna. Nie wszystkie są jednak ekologiczne.

Ekologiczny wypełniacz do paczek

Zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie może czekać naszą planetę, coraz więcej ludzi zaczęło zwracać uwagę na swoje postępowanie. Rozpowszechnianie ruchu bycia ekologicznym dla ratowania umierającej planety, jak i dla dobra ludzkości, stało się ważnym elementem codzienności. Również wszelkiego rodzaju firmy zaczęły bardziej zwracać na to uwagę i wprowadziły wiele produktów, które Ziemi nie zaśmiecają. Wypełniacze do paczek zaczęły pojawiać się w trochę innej formie. Poduszki powietrzne do paczek zastąpiły wcześniejsze wypełniacze, które nie do końca należały do ekologicznych i nie nadawały się do ponownego użycia. W przypadku eko poduszek do pakowania ponad 90% stanowi powietrze. Reszta to folia biodegradowalna stworzona z materiałów z odzysku oraz naturalnych komponentów. Potrafi ona rozłożyć się w ciągu 180 dni od momentu zakopania jej w ziemi, dostarczając glebie jednocześnie wielu składników odżywczych. W składzie takiego eko wypełniacza nie znajdziemy plastyfikatorów, które osadzałyby się w powietrzu przy wytwarzaniu. Przemieszczanie paczek wypełnionych takimi materiałami zmniejsza zużycie energii o ok. 60%. To oczywiście przekłada się między innymi na jakość powietrza (w porównaniu z tekturą, czy papierem). Sami klienci zaczęli bardzo to doceniać i czuć się lepiej, wiedząc, że nie dokładają ręki do zanieczyszczania planety.

Ponowne przetwarzanie plastiku

Umieszczanie w kartonie sprzedanych produktów to jeszcze nie wszystko. Pozostaje bowiem kwestia oklejenia tegoż kartonu. I tutaj również zwykła folia do pakowania paczek odchodzi w niepamięć. Po otwarciu przesyłki zabezpieczonej w ten sposób klient zostawał z kawałkiem plastiku, który nie nadawał się już do niczego. Dlatego folia biodegradowalna do pakowania z sukcesem zastąpiła tę poprzednią. Poddana recyklingowi może do nas wrócić w postaci naczynia, znaleźć swoje zastosowanie w rolnictwie, czy medycynie. Wykorzystuje się do jej produkcji naturalne składniki i surowce, takie jak skrobia ziemniaczana.

Wprowadzanie bardziej przyjaznych środowisku elementów handlu internetowego jest potrzebne, a nawet konieczne. W każdej płaszczyźnie naszego życia powinny powstawać ekologiczne zastępniki. Obecnie na rynku istnieje ogromny wybór produktów związanych z pakowaniem i wysyłaniem przesyłek. Wszelkiego rodzaju ekologiczne taśmy, folie, czy wypełniacze do kartonów są dostępne od ręki. Nie tylko duże firmy posiadające magazyny, ale także drobni handlarze powinni zwracać uwagę w co pakują swoje wyroby i jaki ma to wpływ na środowisko.