maty powietrzne

Bogata oferta wypełniaczy do paczek

Rozwój transportu sprawił, że klienci zwiększyli swoje oczekiwania wobec tej formy usługi. Spowodowało to zarazem konieczność odpowiedniego traktowania transportowanych towarów - tym bardziej tych kruchych i delikatnych. W związku z tym zaczęto masowo produkować wypełniacze powietrzne, które nie bez powodu stały doskonałą metodą zabezpieczenia różnego rodzaju obiektów. Obecnie na rynku możemy spotkać się z ogromną ofertą różnego rodzaju wypełniaczy takich jak mata powietrzna czy poduszki.

Mata powietrzna czy poduszki powietrzne?

Jednym z najpopularniejszych, a także najlepszych rozwiązań są poduszki powietrzne do paczek, które mają na celu wypełnienie wolnej przestrzeni w paczce. Ich zaletą jest doskonała amortyzacja danego obiektu podczas czynników zewnętrznych takich jak drgania lub zmiana temperatury. Konkurencję dla poduszek natomiast stanowi nic innego jak mata powietrzna. Produkt ten najlepiej jest stosować poprzez owijanie nią poszczególnych przedmiotów, które chcemy zabezpieczyć przed potencjalnym uszkodzeniem. Przede wszystkim nada się ona w przypadku podłużnych elementów. Jest to alternatywa dla folii bąbelkowej, która nie będzie tak skuteczna jak mata z uwagi na to, że folia jest cieńszym tworzywem. Mata zapewnia więc nam oszczędność materiału!

Urządzenie do produkcji wypełnień

W przypadku dużego zapotrzebowania na wypełniacze do kartonów, możemy zaopatrzyć się w specjalne urządzenie, które będzie produkować dla nas wypełniacze do paczek. Urządzenia te mogą wyprodukować zarówno woreczki powietrza jak i wyżej wspomniane maty powietrzne. Przede wszystkim urządzenia te są bardzo proste w obsłudze, wydajne i ekologiczne. Firmy, które mają je w swojej ofercie, zapewniają gwarancję w razie ewentualnych problemów z kupionym produktem. Dzięki temu na bieżąco będziemy mogli zaopatrzyć się w potrzebny wypełniacz do pakowania bez udawania się do pobliskich sklepów. Jest to przede wszystkim rozsądne rozwiązanie dla firm transportowych, które wykazują szczególnie wysokie zapotrzebowanie na ten rodzaj produktu. Warto więc zastanowić się nad takim rozwiązaniem.